GALERIA

 

ZOBACZ KSIĘGĘ

  DOPISZ

 

ZESPÓŁSKŁADHISTORIAOFERTAOSIĄGNIĘCIAPRASA O NASMY W TVPŁYTY

AKTUALNOŚCI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

ZESPÓŁ    

   

  „Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp,

tam ludzie dobre serca mają.
Bo ludzie źli, ach wierzaj mi

– Ci nigdy nie śpiewają”
 

"BALBINY"

 

     To jeden z najbardziej popularnych zespołów dziecięcych w Polsce. Nazwa tego zespołu już od ponad 10 lat kojarzy się z popularnym, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, programem TVP 1 „Od Przedszkola do Opola”, w którym to programie „Balbiny” gościły około 200 razy wspomagając najmłodszych wykonawców i towarzysząc niemal wszystkim gwiazdom polskiej estrady, jak na przykład Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Ryszard Rynkowski, Jarema Stępowski, Majka Jeżowska, Robert Janowski, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau i wielu, wielu innym. Jednakże udział zespołu w tym programie to tylko cząstka w całokształcie jego historii i działalności.

      Zespół stworzyła, i prowadzi do dzisiaj, mgr Maria Seibert, obecnie Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Ratusz” w Malborku. Prowadząc studio wokalne „Balbiny”, rozwija i pogłębia ona wśród najmłodszych zainteresowanie muzyką jako jedną ze sztuk, ukazuje im możliwości przekazywania treści i emocji poprzez dźwięk. Poszerza horyzonty muzyczne przez poznawanie gatunków i stylów muzycznych i sposobów ich interpretacji. Rozwija zdolności muzyczne (a przede wszystkim wokalne) uczestników, zarówno w dziedzinie pracy zespołowej jak i indywidualnie (śpiew solowy) w taki sposób, aby zajęcia były atrakcyjne, ciekawe, zaś efekty pracy warte były przedstawienia.   
 

    "AIRAM"

 

     Zespół Airam stworzyła i prowadzi do dnia dzisiejszego Maria Seibert. W aktualnym składzie zespół działa od około 10 lat. Zespół Airam to grupa młodych ludzi, którzych łączy ogromna pasja jaką jest muzyka. Oprócz tego to grono przyjaciół, którzy wspólnie dzielą swój czas nie tylko na scenie i próbach. Ciężko jednoznacznie sklasyfikować muzykę jaką wykonują, gdyż w swoich muzycznych poczynaniach sięgają po różnego rodzaju gatunki muzyczne od popu przez funk, nawet po soul czy jazz. Oczywiście skład przez lata ewaluował, jedni wybrali solową drogę wokalną, inni zupełnie inne dziedziny, jednak aktualny skład to osoby wierne muzyce i swojej pasji bo robią w życiu to co kochają i co sprawia im ogromną radość.

     Dla tych, którzy nie do końca kojarzą aktualną nazwę grupy, jest to dawny zespół Balbiny. Nazwa ta przez wiele lat była kojarzona z uzdolnionymi wokalnie dziećmi i młodzieżą jak i rozsławiała tym samym miasto Malbork. Zespół chętnie udziela się w akcjach charytatywnych dotyczących dzieci na rzecz Hospicjum, Stowarzyszeń, Domów Dziecka.

     Medialny rozgłos przyniósł zespołowi program Telewizji Polskiej „Od przedszkola do Opola”, w którym Balbiny przez 10 lat towarzyszyły młodym wykonawcom jako chórek. Dzięki współpracy z TVP, młodzi artyści z zespołu mieli okazję obcować z niemal wszystkimi gwiazdami polskiej piosenki i poznawać tajniki ich sławy. Taka współpraca i przyglądanie się mediom „od kuchni” dziś procentuje dystansem do branży muzycznej wśród tych młodych ludzi. Dziś wiedzą, że nie jest to łatwa działalność, a mimo wszystko nadal z niegasnącym zapałem się temu poświęcają.

     Osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej mówią same za siebie. Zespół jest wielokrotnym zdobywcą nagród w wielu konkursach i festiwalach m.in. w:  Kielcach, Koninie, Bułgarii, Włoszech, Mołdawii, na Węgrzech itd.
    Oprócz działalności zespołowej, soliści mają na koncie również wiele osiągnięć. Pojawili się w niemal wszystkch telewizyjnych programach muzycznych tj.: „Szansa na sukces”, „Mam talent”, „Talent za talent”, „Muzyczna skakanka”, „Tak to leciało”, „Śpiewaj i walcz”, „X-factor”.  Jedna z solistek Anna Szatybełko odniosła ogromny pamiętny sukces. Zwyciężając program „Śpiewaj i walcz” wystąpiła  w Konkursie Debiutów 2010, podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W szczęśliwej 40-stce programu „X-factor” mogliśmy oglądać Paulinę Czaplę, Tadeusza Seiberta w „Szansie na sukces”, a już niebawem kolejne nagrania! Swoją szansę na sukces będą miały Monika Sadowska, Alicja Kuszowska, Paulina Czapla i Anna Szatybełko, gdyż każda jako solistka została zaproszona do nagrań kolejnych odcinków programu muzycznego. Warto wspomnieć również o Agacie Kujawie, która niedawno miała swoją przygodę z show „Tak to leciało” jak niegdyś Ania Szatybełko i Tadeusz Seibert. Warto zatem śledzić kanały programów muzycznym bo reprezentantów Malborka z zespołu Airam jest tam coraz więcej.

     Aktualnie zespół czeka na występ w finale „Szansy na sukces” w warszawskiej Sali Kongresowej po zwycięstwie w odcinku z zespołem Wawele.
Jednym z ulubionych twierdzeń Marii Seibert i zespołu jest cytat:

 

 „Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam ludzie

dobre serca mają.
Bo ludzie źli, ach wierzaj mi – Ci nigdy nie śpiewają”

 


 

 

(c) Copyright Młodzieżowy Dom Kultury "Ratusz" w Malborku                                             projekt i administracja Anna Szałwińska

Profesjonalne statystyki www