GALERIA

 

ZOBACZ KSIĘGĘ

  DOPISZ

 

ZESPÓŁSKŁADHISTORIAOFERTAOSIĄGNIĘCIAPRASA O NASMY W TVPŁYTY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HISTORIA    

 

     Historia początków zespołu datuje się na rok 1984, kiedy to p. Maria założyła pierwszy skład tego zespołu - kilka dziewcząt śpiewających przy akompaniamencie gitary, skrzypiec i fletu, poezję śpiewaną i piosenki harcerskie. Zespół bardzo szybko zyskał uznanie nie tylko na terenie miasta, ale z racji wysokiego poziomu artystycznego, zaczął zdobywać nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach i festiwalach ogólnopolskich. Już w roku 1988 został zauważony przez telewizję i reprezentował miasto i region w ówczesnym Turnieju Miast Malbork – Brzeg.
     W roku 1992 „Balbiny” znajdują swoją „przystań” w Młodzieżowym Domu Kultury „Ratusz” w Malborku – rozpoczyna się jeszcze bardziej dynamiczny rozwój zespołu. Na krajowej arenie festiwalowej i konkursowej zdobywa chyba wszystkie możliwe nagrody i wyróżnienia. Bierze również udział – i zdobywa nagrody – w międzynarodowych festiwalach na Węgrzech i we Włoszech.

„Balbiny” gościły około 200 razy w programie TVP 1 „Od Przedszkola do Opola”, w którym to   wspomagając najmłodszych wykonawców, towarzysząc niemal wszystkim gwiazdom polskiej estrady, jak na przykład Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Ryszard Rynkowski, Jarema Stępowski, Majka Jeżowska, Robert Janowski, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau i wielu, wielu innym.
      Prócz wymienionego programu „Od Przedszkola do Opola” „Balbiny” pojawiły się również w takich programach telewizyjnych jak „Muzyczna Skakanka” czy „Pod Pięciolinią”. Dziewczęta dwukrotnie występowały na Placu Zamkowym w TVP II w programie „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” u boku wielu gwiazd polskiej estrady. Prócz sukcesów telewizyjnych, „Balbiny” zaistniały na deskach teatrów: Narodowego, Polskiego – był to efekt uczestnictwa zespołu w Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych Dzieci i Młodzieży „OSA” w Warszawie, gdzie dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności podczas warsztatów wokalnych, teatralnych, choreograficznych itp.
Zespół koncertuje na krajowych estradach w towarzystwie gwiazd polskiej sceny muzycznej, uczestniczy w koncertach charytatywnych, nagrywa płyty. Ciągłe doskonalenie warsztatu wykonawczego – wokalnego, choreograficznego i estradowego, doświadczenia zdobywane w studiach nagraniowych i telewizyjnych, współpraca ze znaczącymi postaciami polskiej estrady; to wszystko powoduje, że zespół ciągle plasuje się w ścisłej czołówce krajowych zespołów dziecięco – młodzieżowych.
Jednocześnie „szefowa” zespołu, p. Maria Seibert, nieustannie patrząc w przyszłość, nie zamyka drzwi dla najmłodszych wykonawców sztuki wokalnej – do zespołu wciąż trafiają najmłodsi, którzy pragną zaistnieć na scenie tak jak starsze koleżanki i koledzy z zespołu „Balbiny” – prowadzone są cykliczne eliminacje rejonowe do programu „Od Przedszkola do Opola” dla wszystkich chętnych z regionu. Wszyscy chętni są mile widziani i mogą liczyć na fachową i serdeczną opiekę oraz wsparcie w swoich zamierzeniach.
Bo „Balbiny” to nie tylko zespół – to również sposób na życie, to ogromne grono przyjaciół i wielka życiowa przygoda.
Na przestrzeni całego czasu trwania, przez zespół przewinęło się ponad 100 wykonawców, zaś obecny skład zespołu to: Tadeusz Seibert, Paulina Czapla, Monika Sadowska, Anna Szatybełko, Agata Kujawa, Magdalena Wilk, Alicja Kuszowska oraz wspomagająca zespół - Karolina Sumowska - Hocyk (dawna „Balbina”.


 

 

(c) Copyright Młodzieżowy Dom Kultury "Ratusz" w Malborku                                             projekt i administracja Anna Szałwińska

Profesjonalne statystyki www